- Учителю
- Кэролдың асханасы (5 класс)
Кэролдың асханасы (5 класс)
Сыныбы: 5 «а,ә,б» Мерзімі: _____________ 15 - сабақ
Тақырыбы: Кэролдың асханасы
Мақсаты: Тақырыпқа байланысты білімдерін кеңейту, еркін сөйлеуге, дұрыс және толық жауап беруге бағыттау
Міндеттері:
1. Арнаулы сұрақтарды сөйлем ішінде қолдана білуге үйрету;
2. Оқушылардың бойына әдептілік,инабаттылық, қарапайымдылық қасиеттерін қалыптастыру;
3.Оқушылардың пайым- парасатын кеңейту
Күтілетін нәтиже: бөлмелерді жатқа біледі, өз асханалары жайлы сипаттама бере алады
Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгеру
Сабақтың жұмыс түрі: жеке, жұптық, топтық
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Асхана жабдықтарымен топқа бөлу, семантикалық карта, топтастыру, сұрақ-жауап, «Автор орындығы»
Сабаққа қажетті құралдар: Интерактивті тақта, А4, маркер, стикер, постерлер, қима қағаздар, бағалау парақтары.
Сабақта қолданылатын дереккөздер: Ресурстар, постер,маркерлер
Сабақтың барысы:
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Ұйымдастыру әрекеті
Амандасу Сыныпты ұйымдастырып, оқушылар зейінін тұрақтандыру. Ынтымақтастық атмосфераны орнықтыру Асхана жабдықтарымен топқа бөлу.
Оқушылар орнынан тұрады. Оқу-құралдарын түгендеп, сабаққа назарын аударады. Көңілді әуенге амандасудың бірнеше түрі арқылы билеп, сергиді. Екі топқа бөлінді
Өткен тақырыпты еске түсіру
Семантикалық карта арқылы үй тапсырмасын тексеру
Оқушылар ағылшын және қазақ тіліндегі баламаларын жазады
Жаңа сабаққа кіріспе
Жаңа сабақты бастамас бұрын оқушыларға сұрақ қою Диалогқа түсу
Have you got a house?
How many rooms are there in your house?
сабақтың тақырыбын ашатын сұрақтар қойылады
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Жаңа сабақтың мазмұнын ашу
«Кластер» әдісі арқылы бөлмелерді топтастыру Cook -пісіру ,dishwasher- ыдыс жуатын машина,washing machine -кыр жуатын машина, sink- қол жуатын жер , fridge -холодильник, cupboard -ыдыс қоятын шкаф, plate -тарелке
Carol's kitchen
It's a modern kitchen. It's nice and clean. There's a washing machine, a fridge and a cooker, but there isn't a dishwasher. There are a lot of cupboards in the kitchen. There isn't a carpet on the floor. There's a radio. There isn't a clock in the kitchen. There aren't plates and cups in the sink.
Exercise 4 Compare your kitchen with this kitchen and say what's missing. There's a washing machine--------but there isn't -------. There's a dishwasher-----------but there isn't -------. Exercise 5 Describe your kitchen There's------ There isn't----- There are----- There aren't----
Оқушылар бөлмелерді топтастырып постерге түсіреді, әр топ өз постерін қорғайды.
Оқулықпен жұмыс жасайды. Әр топ өздеріне берілген тапсырманы оқып, түсіндіреді
Оқушылар жаттығуларды орындайды, жұмыс дәптеріне жазады. Берілген жаттығулардың шартына қарай тапсырманы орындайды
Ой толғаныс
«Автор орындығы» әдісі бойынша сабақты қорытындылау Is there a washing machine in your kitchen?
Are there plates in the sink?
Is there a clock in your kitchen?
Is there a radio in your kitchen?
Are there a cupboards in your kitchen?
Оқушылар автор орындығына отырып сұрақтарға жауап береді.
Әр топтан 1-2 оқушы шығады.
Бағалау
Формативті бағалау «Бағдаршам», Суммативті бағалау Кері байланыс парағын толтыру
Оқушылар «Бағдаршам»арқылы бүгінгі тақырыпты қаншалықты түсінгендіктерін көрсетеді.
Стикерлерге өздерінің сабақтан алған әсерлерін білдіреді
Үйге қосымша
Exercise 10 Write. My kitchen.
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу
Мұғалімнің рефлексиясы