- Учителю
- Информацияның берілу тәсілдеріі 7-класс
Информацияның берілу тәсілдеріі 7-класс
Сабақтың тақырыбы: Компьютерде ақпараттардың ұсыну тәсілдері. | ||||||
Сілтеме: |
| |||||
Сабақтың мақсаты: | ||||||
Білімділік мәні: |
Ақпарат ұғымы, ақпаратты қабылдау, сақтау және жіберу құралдарын, ақпаратпен жұмыс істеу тәсілдерін үйрету. | |||||
Дамытушылық мәні: |
Оқушылардың есте сақтау және зейіндік қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылығьш арттыру. | |||||
Тәрбиелік мәні: |
Ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа, шығармашылыққа тәрбиелеу | |||||
Нәтиже: |
| |||||
Түйінді идеялар: |
| |||||
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ | |||||
Әдіс-тәсілдері: |
АКТ, ЖИГСО-1, диалогтық оқыту | |||||
Пәнаралық байланыс: |
Математика | |||||
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.) | ||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||
|
| |||||
Үй тапсырмасын тексеру (7 мин.) (сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі) | ||||||
| ||||||
Қызығушылықты ояту (2 мин.) | ||||||
7-сыныпқа арналған электронды оқулықтан «Ақпараттық алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері» тақырыбына арналған бейне материал қосылады. Ол материалда: мәтін, сурет, анимация, тарихи деректер және дыбыстық түсіндіру қамтылған. |
Оқушылар зейін қойып тыңдайды
| |||||
Мағынаны тану (Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.) | ||||||
ББҮ (2 мин.) | ||||||
ББҮ-ны толтыру |
ББ бойынша флипчартта жазу | |||||
Білемін? |
Білгім келеді? |
Үйрендім? | ||||
Сабақтың негізгі бөлімі (20 мин.) | ||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||
Сыныпты Пирамида, Бәйтерек және «Мәңгілік ел» суреттер қиындысы арқылы 3 топқа бөлу, топ басшыларын сайлау. Топтағы әрбір оқушының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру. 7-сынып оқулығында «Ақпараттық алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері» тақырыбын оқыту. Әрбір топқа ақпарат сақтау құралдарының суреттері беріледі.
|
Оқушылар белсене қатысады. Оқушылар үш топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Топтағы әрбір оқушының қолдарына «бағалау парағы» беріледі. Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды. Топтағы әрбір оқушы «Ақпараттық алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері» тақырыбын бөліп алып оқиды. Оқушылар өздері оқыған ақпарат туралы топқа түсіндіреді. | |||||
Ой толғаныс (4 мин.) | ||||||
Ақпараттық алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері ақырыбында 5 жолды өлең жазу |
«Ақпараттық алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері» 5 жолды өлең құрастырады | |||||
Қорыту. Күтілетін нәтиже (3 мин.) | ||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||
Кері байланыс сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу, басқаға бағыттау) |
Сұрақтарға жауап береді. | |||||
Бағалау (2 мин.) | ||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||
Бақылайды, бағалайды. Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды. |
Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды. | |||||
Үйге тапсырма (1 мин.) | ||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||
Үйге «Ақпараттық алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері» тақырыбын оқып келу. |
Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады. | |||||
Рефлексия (2 мин.) | ||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. Екі жұлдыз - бір тілек әдісін ұсыну. |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз - бір тілек әдісімен толтырады. |