7


  • Учителю
  • КОУЧИНГ ТАҚЫРЫБЫ:САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУДЕГІ БАҚЫЛАУ

КОУЧИНГ ТАҚЫРЫБЫ:САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУДЕГІ БАҚЫЛАУ

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Әріптестер арасында тәжірибені жетілдіру құралы ретінде сабақты зерттеу әдісіндегі нысандағы оқушыларды бақылауды қалай жүргізуге болатынын көрсетеді.Барлығы:-«Сабақты зерттеу» әдісі туралы түсініктерін толықтырады- нысандағы үш оқушыны бақылаудың тиімді жолдарыме
предварительный просмотр материала

Коучинг- жоспары

Коуч:Мухатаева Назира Далибековна информатика пәні мұғалімі, І деңгейлі мұғалімБарлығы:

  • «Сабақты зерттеу» әдісі туралы түсініктерін толықтырады

  • нысандағы үш оқушыны бақылаудың тиімді жолдарымен танысады,

  • әр оқушы сабақ барысында қалай оқитынын бақылау туралы бақылаушылар талдамасы арқылы біледі.

Басым көпшілігі:

  • Өз тәжірибелерінде қолдануға бағыт- бағдар алады, сыни ойлаулары дамиды.

  • Бақылаушылар талдамасы арқылы бақылау дағдысын жақсартады, сабақты қалай жақсарту керек екендігі туралы ойланады.

Кейбірі: мұғалімге сабақ бойынша пікір қалдырады, ұсыныстар айтады.

Сабақ мақсаты

Тақырыпты талқылау барысында нысандағы оқушыларға тиімді болған әдіс-тәсілдерді таңдау.

Түйінді идеялар

Сабақты зерттеу, зерделеу - білімді жетілдіруге бағытталған педагогикалық тәсіл

Сабақта қолданылатын материалдар

Слайд-презентация, видеожазба, тренингтер, маркерлер, үлестірме материалдар



Ұйымдастыру формасы

Топтық жұмыс. Сұрақ-жауап, түсіндіру әдісі, әңгіме -дебат.

Дерек көздері

Әдістемелік нұсқау.

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық. https://www.youtube.com/watch?v=rStz9V7syzI

press.mediaovd.kz/kz/?p=9518

Тапсырмалар

Топтық талдау, салыстыру, зерттеу, сыни ойлау.



Коучинг кезеңдері

Коуч әрекеті

Ресуртар

Ұйымдастыру

5 мин.

Мақсат:алдағы жұмысқа ыңғайлы орта туғызу, қарым-қатынас жасаудағы кедергілерді жою.



А,В,С-деңгейлі қатысушыларды тренер ұсынысы бойынша таңдап, бағалау парақтарына жазу.



Осы курс барысында бір-бірлеріңізді қаншалықты біле алдыңыздар?

1.Таныстырылым «Мен қандаймын?»

Тапсырма:қатысушылар сәлемін саусақтарға әріптесіңіз қандай?- деген сұрақтың жауабын жазу арқылы жасау.

Нұсқама:әрқайсымыз саусақтарымызды қағазға түсіреміз де алақанымызға өз аттарымызды жазамыз. Сосын көршімізге кезекпен береміз, ал көршілеріміз әр саусаққа қол иесіне мінездеме беруі тиіс, қысқа бір сөзбен. Соңында саусақтар иесіне жетуі тиіс.

2.Жаттығу талдауы

Әріптестеріңіздің сіз туралы жазған мінездемесін оқығанда өзіңізді қалай сезіндіңіз?

Өзіңізде осы тапсырманы орындағанда қандай қиындық болды?

3.Аяулы, сүйкімді, мейірімді, нәзік, бақылаушы-сөздері арқылы топқа бөлу.

4.Бақылаушылар тобындағы ұстаздарға бақылау парағын таратып, қалай бақылау туралы түсініктеме беремін

Слайд №1,

маркерлер мен ақ қағаз





























Қиықшалар





Бақылау парақтары

Түрткі сұрақтар (топтарға сұрақтар таратылып беріледі)

Мақсат: сыни ойлау арқылы өз тәжірибелеріне көз жүгірту

5 минут



Мұғалімдерге әртүрлі түрткі сұрақтары беріледі және олдардың ой-пікірлері тыңдалады.

1.Сабақ барысында берілген материалды барлық оқушы меңгеріп, бірдей дәрежеде игеріп кетеді деп ойлайсыз ба? Барлық оқушы өз пікірлерін білдіріп, жауап беру үшін не істейсіз?

2. Күнделікті сабақтарыңызда барлық оқушыны қамтып, бақылау жасауға мүмкіндік бола ма?

3. Мұғалімге өз сабағында барлық балалармен жеке жұмыс жасауына мүмкіндік бар ма?

4. Қабілет дағдысы орташа немесе әлсіз оқушыларға көмек, қолдау көрсетуде қандай әдіс-тәсілдер қолданар едіңіз?

5. Сабағыңызды жоспарлауда немесе сабақты зерттеп, бақылауда басқа әріптестеріңізбен бірлесіп жұмыс жасайсыз ба?

Қиықшаларда жазылған сұрақтар.

Мағынаны тану

10 мин

Мақсат: Бақылаудың түрімен танысады, бақылау туралы түсінік алады.









Видеороликті көріп болған соң мұғалімдерге сұрақтар беру арқылы олардың ой -пікірлерін тыңдаймын.

1.Сіздер бұл видеороликтен қандай іс -әрекеттерді байқадыңыздар?

Олай болса, әріптестер, біз оқытудағы мұндай әдісті «сабақты зерттеу» әдісі деп атайды екенбіз.

Бүгін біз сабақты зерттеудегі бақылау жолдарын қарастырамыз. Арнайы дайындалған презентация арқылы «Сабақты зерттеу» әдісіндегі бақылау туралы қысқаша түсінік беремін.

Әріптестер бейнефильмге өздерінің пікірлерін, көзқарастарын білдіреді.



Презентация



Сигналдық карта арқылы кімге көмек керек сары түс арқылы шақыра алады.

Сергіту сәті

2 мин

Видеоролик «Мұғалімнің бір күні»

Қатысушыларға жағымды көңіл - күй сыйлау

Ой толғаныс

17 мин (5мин танысу, ортақ ойға келу, әр топқа 3 мин ойларымен бөлісу)



Мақсат: А,В,С деңгейдегі әріптестеріміздің жұмысына бақылау жүргізу

1.Топтық тапсырма

Мұғалімдерге «Әйел теңдігі - әлемдік проблема» тақырыбы бойынша бейне материал көрсетіледі, үлестірме материалдар беріледі. «Түртіп қой» бойынша қажет деген бөліктерін маркермен белгілеп оқиды. Топ мүшелері ортақ оймен бөліседі.

1 топ: «Әйел теңдігі - әлемдік проблема» тақырыбы бойынша мемлекетімізде не істеліп жатыр?

2-топ: Билікке келген соң «бас ауруы» басылады, сіздің көзқарасыңыз, НЕГЕ?

2-топ: Аналар неге ардақталмай отыр?

3- топ: Кемсітудің сорақы түрі - көзге шөп салу, КІМ КІНӘЛІ, қалай шешеміз?

4-топ: Дініміз не дейді?

2. Әңгіме - дебат:Әйел мен еркек тең болуы керек?

1-топ «Ия», 2-топ «Жоқ», 3-4 топ сараптамашылар

Үлестірме материалдар











Сигналдық карта

Бағалау, қорытындылау

8 мин

Мақсаты:А,В,С деңгейдегі әріптестеріміздің жұмысына жүргізген бақылау және жалпы сабақты бақылау нәтижелерімен бөліседі(бірлесе + мен - анықтайды)





1.Топтар бір-бірін «Бас бармақ» бойынша бағалайды.

2.Бақылаушылар бақылау нәтижелерімен таныстырады, басқа сабаққа қатысып отырғандар өздерінің байқағандарымен бөліседі.(осы мәліметтер келесі сабақты жоспарлауға көмегін тигізуі тиіс)

3.Өз мектебімде өткізіліп жатқан сабақты зерттеу іс-тәжірибесімен бөлісу







Бақылау парағы





презентация

Рефлексия

2 мин

























Кері байланыс

Бір данышпанға сұрақ қояды

-Айтыңызшы адамға өмірде не маңыздырақ: байлық немесе даңқ?

-Ол екеуі де емес, денсаулық бәрінен маңызды, дені сау қайыршы ауру патшадан бақыттырек -деп жауап береді. Басқа данышпан ең бағалы, құнды денсаулық екенін денсаулығымыз нашарлағанда ғана ойлаймыз деген екен. Міне осыны ойда берік ұстау керек, өз денсаулығымыздың қамын өзіміз ғана дұрыс ойлай аламыз. Ендеше отбасымыздағы тыныштық, береке біріншіден өзіміздің қолымызда екенін естен шығармайық, аяулы да нәзік, ақылды да мейірбан аналар, әріптестер!

Топтарға түсті қағаздар беріледі, олар оны майда бөлшектерге жырту керек. Екінші топ форматқа шеңбер бойымен желім жағуы керек.

Түсті қағаз бөлшектерін желім жағылған қағазға тастап, «Бұл менің әлемім»-деп жазуы керек, әйел әлемі әр қилы.

Мысал



























Ватман парағы, желім, түрлі-түсті қағаз

































































КОУЧИНГ ТАҚЫРЫБЫ:САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУДЕГІ БАҚЫЛАУКОУЧИНГ ТАҚЫРЫБЫ:САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУДЕГІ БАҚЫЛАУ























КОУЧИНГ ТАҚЫРЫБЫ:САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУДЕГІ БАҚЫЛАУКОУЧИНГ ТАҚЫРЫБЫ:САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУДЕГІ БАҚЫЛАУ



























КОУЧИНГ ТАҚЫРЫБЫ:САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУДЕГІ БАҚЫЛАУКОУЧИНГ ТАҚЫРЫБЫ:САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУДЕГІ БАҚЫЛАУ











</<img src="/prepod/_bloks/pic/qm1wvao-007.jpg" align="left" hspace="12" width="248" height="186" border="0" alt="КОУЧИНГ ТАҚЫРЫБЫ:САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУДЕГІ БАҚЫЛАУ">КОУЧИНГ ТАҚЫРЫБЫ:САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУДЕГІ БАҚЫЛАУ



























КОУЧИНГ ТАҚЫРЫБЫ:САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУДЕГІ БАҚЫЛАУКОУЧИНГ ТАҚЫРЫБЫ:САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУДЕГІ БАҚЫЛАУ

















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал