- Учителю
- Тақырыбы: Физикалық денелер және өлшемдер
Тақырыбы: Физикалық денелер және өлшемдер
Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі: Кудиярова Мадина5
МЕРЗІМІ
ТАҚЫРЫП
Физикалық денелер және өлшемдер
МАҚСАТЫ
Физикалық денелер мен өлшем олардың ерекшеліктері туралы мәлімет беру. Физикалық денелер мен оларды зерттеуде үлес қосқан ғалымдардың еңбектерімен танысу.
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ
Өз бетімен ізденіске бейімделеді;
Мәтін бойынша жұмыс жасауға дағдалынады;
Тапсырманы өз беттерінше орындауға үйренеді;
Сынып оқушыларымен қарым-қатынастары өрбиді;
КЕЗЕҢДЕРІ
РЕСУРСТАР
САБАҚТАҒЫ ІС-ӘРЕКЕТ
ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ
БАҒАЛАУ
Ұйымдастыру кезеңі
(2 минут)
Жаратылыстану оқулығы
Сабақ амандасып, сынып оқушыларын түгелдеуден басталады. Сергіту сәті ретінде сыныпқа Жұлдыздар тәрізді түрлі қимыл-қозғалыстарды қайталау ұсынылады.
Үш шапалақ
Қызығушылықты ояту
(3 минут)
Интернет желісі материалдары
Мұғалім тарапынан сабақ тақырыбы таныстырылады. Оқушылармен бірлесе отырып сабақтың мақсаты айқындалады.
«Сұрақтар шеңбері» әдісімен «ой қыздыру», яғни «Физикалық дене» туралы ой қозғау.
Жекеленген оқушыларға көмек
Стикер арқылы бағалау
Мағынаны тану
(15 минут)
(15 минут)
Оқулық
Өткен тақырыпты бекіту мақсатымен оқушылар қатар бойынша бір-біріне сұрақтар қояды. Өлшем бірліктерды қолдану
1.Ұзындық өлшем бірлігі-метр
2.температура шамасын-градус
Уақыт бірлігін- минутпен өлшейді
«Ұғыну» сатысында қолданылады. Қолдану технологиясы: екі оқушы әрбір азат жолдан кейін тоқтай отырып мәтінді оқиды, содан кейін бір-біріне оқығанының мазмұны бойынша әртүрлі деңгейдегі сұрақтар қояды. Берілген түр коммуникативті дағдылардың дамуына әсер етеді.
Тұлғааралық интеллектке ие оқушылар әр топта жеке қасиеттері қалыптасады
Үш шапалақ
Фактілерді
баяндайды
Мадақтау
Рефлексия
(10 минут)
Оқушылар стикерге «Жуан» және «Жіңішке» сұрақтарын жазып тақтаға жапсырып, оған жауап береді.
«ББҮ» кестесін орындау.
Қабілетті оқушы мен деңгейі төмен оқушыны анықтау
2-жұлдыз,
1-тілек.
Мұғалімнің қорытынды бағалауы
Қорытындылау
Үйге тапсырма: Физикалық денелер және өлшемдер